decoration-دکوراسیون-decobin

decoration-دکوراسیون-decobin

زندگی راحت تر در خانه های کوچک

در اینجاچند نکته کاربردی را برای خانه یا آپارتمان های کوچک بررسی میکنیم تا راحتی و کیفیت زندگی در این فضاها بیشتر شود.

زندگی در آپارتمان های کوچک شرایط و سختی های خاص خودش را دارد از جا دادن و چیدمان وسایل گرفته تا داشتن فرهنگ آپارتمانی، اما بیایید با برسی چند نکته در دکوراسیون داخلی فضاهای کوچک کیفیت زندگی در  خانه هایمان را بیشتر کنیم.

1- آشپزخانه شلوغ ممنوع!

شما مجبور نیستید وسیله ای را که سالی 1 بار از آن استفاده میکنید در آشپزخانه نگه دارید.

وسایل و چیزهایی را که به ندرت آز آنها استفاده میکنید از آشپزخانه خارج کنید و به انباری منتقل کنید و اگر جا ندارید، آنها را بفروشید. چرا که در فضاهای کوچک هرچه محیط شلوغ باشد زندگی و  حتی تنفس در آن سخت تر است. برای هرکدام از وسایلتان در آشپزخانه این دو پرسش را از خود بپرسید: آخرین باری که از این وسیله استفاده کردم کی بوده؟ و آیا میتوان از شر آن خلاص شوم؟

هر چه فضای خلوت تر و منظم تری در آشپزخانه داشته باشید فضای شما دلباز تر و  بهتر میشود.

2- به فکر رنگ های داخل خانه باشید

به صورت کلی در خانه های کوچک بهتر است از رنگهای خیلی روشن استفاده شود برای دیوارها، پرده ها، فرش ها از رنگ های روشن یا طرح های ساده استفاده کنید رنگ ها و طرح های ساده فضا را بازتر و بزرگتر میکند همچنین رنگ سقف و کف را دو تا سه درجه روشن تر از دیوار ها در نظ بگیرید.

همچنین رنگ های پر انرژی میتواند علاوه بر  از بین بردن یکنواختی، فضای شما را بزرگتر کند پس در دکوراسیون خود از رنگ های پر انرژی هم (مانند زرد، سبز لیمویی، نارنجی و...) استفاده کنید.

3- در هنگام خرید وسایل و ملزومات خانه  مانند مبل، فرش، پرده و حتی دکوری ها وقاب ها به ابعاد و جم وجور بودن آن توجه شود.انتخاب وسایل بزرگ میتواند فضای شمار را بسیار کوچک و زشت جلوه دهد.بنابراین سعی کنید از مبل های جمع و جور با تعداد کم استفاده کنید همچنین مبل های ال یک انتخاب بسیار مناسب برای فضاهای کوچک است.

سعی کنید وسایل چند منظوره داشته باشید مانند جزیره در آشپزخانه که هم به عنوان کمد و هم به عنوان میزناهار خوری از آن استفاده میشود و یا مبل های تخت خواب شو و وسایلی از این دست.

4- استفاده از خطوط عمودی در فضا

استفاده از خطوط عمودی مانند چین های پرده، قاب های عمودی عکس، کابینت ها و حتی چراغ ها و وسایل تزیینی فضای شما را بزرگتر جلوه میدهد و زیبای بصری در فضاهای کوچک را بیشتر میکند.

5- ایجاد یک نقطه تمرکز

اگر سعی کنید یک نفطه تمرکز  در فضای خود ایجاد کنید میتوان به جذابیت و  بزرگتر شدن فضای خود کمک کنید.

یک مبل یا کاغذ دیواری یکی از دیوارها و یا ... میتواند نقطه اوج طراحی دکوراسیون داخلی شما باشد این نقطه تمرکز در صورتی ایجاد میشود که مسیرهای دید به آن ختم شود.

در کنار این نکات میتوان از یک متخصص دکوراسیون داخلی استفاده کرد تا از هدر رفتن وقت و سردرگمی انتخاب و خرید وسایل و ملزومات منزلتان جلوگیری شود و متناسب با بودجه خود بهترین دکوراسیون ممکن را در خانه تان  داشته باشید.

هم اکنون میتوانید وارد سایت دکوبین شده با بهترین متخصصان دکوراسیون داخلی ارتباط برقرار کنید.

دیدگاهتان را بنویسید